Pasma swietlnePasma świetlne doświetlają światłem dziennym pomieszczenia w miejscach, gdzie niezbędne jest światło naturalne, m.in. w halach produkcyjnych, magazynach czy supermarketach.


Zastosowanie

Pasma świetlne znajdują zastosowanie w doświetlaniu głównie obiektów przemysłowych ze względu na dowolność wymiarów (od szerokości 0,90m i długości bez ograniczeń), które mogą zostać dobrane z dokładnością do centymetrów.


Zalety pasm świetlnych

Ogromną zaletą pasm świetlnych jest ich niewielki ciężar w porównaniu z pasmami wypełnionymi szkłem. Spowodowane jest to tym, że pasma świetlne wykonywane są z płyt z poliwęglanu komorowego w konstrukcji aluminiowej.

Pasma świetlne mogą zostać wyposażone w elementy dodatkowe, takie jak: klapy wentylacyjne, klapy oddymiające (dymowe) wraz z pełną automatyką sterującą,  zintegrowaną z istniejącymi systemami na obiekcie, scalając wszystko w jeden system sygnalizacji pożaru czy wentylacji.


Funkcje pasm świetlnych

W zależności od materiału, z jakiego wykonane są pasma świetlne, pełnią one różne funkcje.

Płyty poliwęglanowe wielokomorowe to najwyższej jakości produkty z wbudowanym filtrem UV. Ich grubość każdorazowo dobieramy pod kątem wytrzymałości na obciążenia oraz wymagania izolacyjności cieplnej. Płyty komorowe po przycięciu na odpowiedni wymiar są przedmuchiwane sprężonym powietrzem i oklejane taśmami, które odpowiadają za prawidłową cyrkulację powietrza w komorach oraz zabezpieczają przed przedostaniem się do komór kurzu, pyłu. itp. Wypełnienie pasm wykonujemy w wersji SRO (słabo rozprzestrzeniającej ogień) oraz NRO (nie rozprzestrzeniającej ognia).

Profile aluminiowe to elementy wyprofilowane tak, aby zapewniały bezpieczeństwo użytkowania poprzez odprowadzenie wody oraz zapewnienie wytrzymałości m.in. na obciążenie śniegiem, parcie i ssanie wiatru.

Podstawa pasma świetlnego wykonywana jest z blachy stalowej ocynkowanej o odpowiednio dobranej grubości. Konstrukcja podstawy pasma pozwala na dopasowanie się wysokością do każdego rodzaju dachu, a przy większych rozpiętościach pasm dodatkowo stosowane są elementy ściągające dla zapewnienia sztywności układu. Podstawy pasm wykonywane są w wersji ciągłego podparcia oraz w wersji samonośnej wymagającej punktowego podparcia (max. co 6m) dostosowanej do rodzaju konstrukcji hali.

W naszej ofercie znajdą Państwo pasma świetlne łukowe, trójkątne (dwuspadowe), oraz w wersji piramidy (czterospadowe).

Sama konstrukcja pasma, jak i podstawa dostarczana jest w wersji surowej lub na specjalne życzenie w wersji lakierowanej proszkowo na dowolny kolor z palety RAL.

Zapytaj o wycenę pasm świetlnych