Oferujemy świetliki punktowe stałe lub otwierane, pokryte w zależności od potrzeb naszych Klientów.


Pokrycie wypukle

Kopułki wykonane z akrylu (PMMA) występują w formie jedno, dwu, trzy i czterowarstwowej, o przenikalności cieplnej od 5,6W/m2K do 1,29 W/m2K.

Kopułki wykonane z poliwęglanu litego (PC) występują w formie dwu, trzy i czterowarstwowej oraz kombinowanej, z zewnętrzną warstwą z poliwęglanu litego i wewnętrznymi z akrylu. Kopułki te charakteryzują się zwiększoną odpornością na uszkodzenia mechaniczne, takie jak uderzenia czy gradobicie.

Kopułki wykonane z akrylu czy poliwęglanu litego oferujemy w wersji kwadratowej, prostokątnej, okrągłej, lub piramidki.


Pokrycie płaskie

Kopułki wykonane z poliwęglanu wielokomorowego (PC) to rodzaj pokrycia, gdzie stosowana jest płyta z poliwęglanu o różnych grubościach od 10mm – do 32 mm, o przepuszczalności cieplnej od 2,5W/m2K do 1,32W/m2K. Pokrycie z płyty poliwęglanowej wykonujemy w dwóch rodzajach, w zależności od potrzeb: SRO (słabo rozprzestrzeniający ogień) lub NRO (nie rozprzestrzeniający ogień), spełniając klasę BROOF (t1) zgodnie z PN-ENV 1187:2004.

Pokrycie Ślepe (panel nieprzezierny) to rodzaj pokrycia często stosowany w przemyśle chłodniczym czy spożywczym, gdzie warunki użytkowe budynku i przepisy wymagają zastosowania klap oddymiających, natomiast towar składowany w chłodni nie może być narażony na oddziaływanie promieni słonecznych.

Kopułki, jak i poliwęglan standardowo mogą mieć kolor mleczny lub przezroczysty (opal/klar). Dzięki temu uzyskujemy różny stopień przepuszczania światła.