wylazdy dachoweWyłazy dachowe zapewniają komfortowe i bezpieczne wyjście na dach, przy jednoczesnym doświetlaniu pomieszczeń poniżej.


Zastosowanie

Wyłazy dachowe wykorzystywane są do prac technicznych na dachu oraz w razie niebezpieczeństwa stanowią wyjście ewakuacyjne. Minimalny wymiar wyłazu dachowego, zgodnie z wytycznymi zawartymi w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury, wynosi 80×80 cm i więcej.


Wyposażenie wyłazów dachowych

Wyłazy dachowe wyposażone są w sprężyny gazowe, które ułatwiają otwieranie i zamykanie pokrywy wyłazu. Dzięki temu od użytkownika nie wymaga się dużej siły przy jego obsłudze, a dodatkowo po otwarciu wyłazy utrzymują pokrycie w pozycji „otwartej”.

Klamka z zamkiem na klucz oraz uchwytem to elementy, które zapewniają bezpieczeństwo i szczelność użytkowania wyłazu dachowego.

Opcjonalnie wyłazy mogą zostać wyposażone w pochwyt i uchwyt oczkowy na kłódkę. Zastosowanie pochwytu i kłódki wskazane jest w przypadku używania wyłazu dachowego jako elementu do inspekcji poddaszy nieużytkowych, gdzie jedyną możliwością dojścia jest dojście od strony dachu.

Zapytaj o wycenę wyłazów dachowych