swietliki dachowe kopulkoweŚwietliki dachowe, zwane są zamiennie świetlikami kopułkowymi. Montowane na dachach, dają znacznie więcej światła od zwykłych okien pionowych – nawet aż czterokrotnie, a co najważniejsze, nie rzucają cienia.


Zastosowanie

Świetliki dachowe znajdują zastosowanie w obiektach z płaskim dachem o niewielkim spadku, jak również w stropodachach ponad ostatnim piętrem, gdzie często lokalizuje się biura. Świetliki idealnie doświetlają również klatki schodowe, poprzez dostarczanie naturalnego światła dziennego.


Zalety świetlików dachowych

Podstawową zaletą świetlików dachowych jest dostarczanie do pomieszczeń światła naturalnego, odgrywającego duże znaczenie w życiu ludzi, zwierząt czy nawet roślin, co wpływa pozytywnie na nasze zdrowie, samopoczucie, komfort i w efekcie na zwiększenie wydajności.


Funkcje świetlików dachowych

Świetliki dachowe oprócz dostarczania naturalnego światła mogą również, po zastosowaniu dodatkowych elementów, pełnić funkcję wyłazu/włazu dachowego, świetlika do przewietrzania czy klapy oddymiającej. Budowa oraz modularność świetlików pozwala na ich rozbudowę o dodatkowe funkcje w dowolnym czasie od ich zamontowania.

Mnogość standardowych wymiarów świetlików kopułkowych, pozwala na dopasowanie się do każdego otworu w dachu, a ich konstrukcja na dopasowanie się do każdego rodzaju podkonstrukcji dachu.

Zapytaj o wycenę świetlików dachowych